Haberler

8 SAATTE 45 BİN BRİKET ÜRETECEK

Pres Makine, Avrupa’ya robot teknolojisiyle girecek.

Hatay’a fabrika!

Antakyalı İşadamı Lütfi Bakır, OSB’de 75 Milyon TL değerinde “Pres Makine Fabrikası” oluşturdu, açılışı Bakan Varank yaptı.

Müjdeyi Bakan verdi! Dev destek geliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "KOSGEB bu hafta KOBİ Gelişim Destek Programı'nın çağrısına çıkacak. 'İmalat Sanayisinde Dijitalleşme' temasıyla başlatacağımız bu programın bütçesi 350 milyon lira olarak belirlendi.

KOBİ'lere ilk kez devlet desteği

Varank: Akıllı teknolojileri geliştiren KOBİ'lere ilk kez devlet desteği sağlayacağız

Bakan Varank Hatay’dan müjde verdi

Sanayicilere Hatay'dan müjde veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "KOSGEB bu hafta KOBİ Gelişim Destek Programı'nın çağrısına çıkacak.

Pres Makina’ dan özel mesleki ve teknik eğitime destek

Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) içinde ve dışında açılan özel mesleki ve teknik Anadolu liselerindeki öğrenciler için eğitim kapsamında destek veriyoruz

Öğrenci Yetiştirme Programı

Proje kapsamında, teknolojik değişimlerin hızına ayak uydurabilecek kabiliyet ve yeteneklere sahip gençlerin, daha lise çağlarında ellerinden tutularak yetiştirilmesi hedefleniyor.

Bakan Varank Yerli Üretim Makine Tesisi Açtı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Hatay programı kapsamında Antakya OSB içerisinde 14 Milyon dolarlık bir yatırımla kurulan ve tamamı yerli üretim makinalarla donanmış Pres Makine Tesisinin açılışını gerçekleştirdi.